Utrata pracy – i co dalej?

Utrata pracy to dla większości ludzi ogromny stres. Nieważne, czy wypowiedzenie spadło na nas jak przysłowiowy „grom z jasnego nieba”, czy też było oczekiwane. Czasami w tym drugim przypadku odczuwamy nawet ulgę, że wreszcie „mamy to za sobą”. Ale zawsze wraz z wypowiedzeniem pojawia się zasadnicze pytanie „I co dalej?”

Może to być odpowiedni moment aby w końcu świadomie zacząć kierować własnym życiem zawodowym, zatrzymać się i zastanowić w jakim kierunku chcemy pójść.

Musimy jednak pamiętać, aby ważnych decyzji nie podejmować w chwili negatywnych emocji.

Co robić po utracie pracy?

Warto dać sobie chwilę aby emocje opadły, a następnie zadać sobie następujące pytania:

  • Jak chciałbym, aby wyglądało moje życie zawodowe?
  • Co jest dla mnie ważne?
  • Na jakim stanowisku, zajmowanym dotychczas czułem się najlepiej?
  • Jakiego typu obowiązki zawodowe są dla mnie interesujące?

Jeśli nie potrafimy odpowiedzieć sobie na te pytania lub odpowiedzi wydają nam się nierealne i boimy się podjąć zmian, warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy, który pomoże odkryć nasze zainteresowania, talenty, jak również przekonania, które ograniczają nas w osiągnięciu upragnionego celu.

Czasami w takich poszukiwaniach warto skorzystać z testów typu: Insights Discovery, Extended Disc czy też Test Thomas PPA, które dadzą nam większą wiedzę o naszych własnych preferencjach, zdolnościach i talentach.

Co dalej?

Kiedy już sprecyzujemy co chcielibyśmy robić, musimy zapoznać się z aktualnym rynkiem pracy. Kroki, które musimy podjąć to:

  • przygotowanie profesjonalnego CV zgodnie z konkretnym profilem zawodowym (konkretnym stanowiskiem na które chcemy aplikować),
  • stworzenie/aktualizacja profili na portalach typu Goldenline lub/i LinkedIn,
  • przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Aby zwiększyć swoje szanse i swoją efektywność w procesie poszukiwania nowej pracy, warto skorzystać z usług profesjonalisty. Zwłaszcza, jeśli podjęte przez nas kroki nie przynoszą spodziewanego rezultatu.

Im dłużej pozostajemy bez pracy, tym bardziej wiara w nasze możliwości i umiejętności obniża się a to z kolei wpływa na sposób w jaki prezentujemy się w trakcie rozmów kwalifikacyjnych.

Profesjonalna pomoc pomoże nam wyrwać się z tego błędnego koła, wzmocnić nasza wiarę w siebie i znaleźć najlepsza drogę do naszego upragnionego celu jakim jest nowa, wymarzona praca.

 

Corson.pl – Doradztwo w Karierze

<<Jeśli straciłeś pracę i nie wiesz, co dalej, skorzystaj z pomocy Doradców Corson.pl>>


Bądź pierwszy, który skomentuje “Utrata pracy – i co dalej?”