Profesjonalne CV na zamówienie – czy Polacy nie potrafią przygotować dobrych aplikacji?

Na rynku pracy wciąż panuje konkurencja, jeżeli chodzi o lepsze oferty pracy. Nie dziwi zatem fakt, że osoby poszukujące zatrudnienia starają się wybić z tłumu konkurencji już na etapie sporządzania CV i LM. Jak się okazuje coraz częściej korzystamy z ofert firm proponujących pisanie dokumentów aplikacyjnych na zamówienie. Choć temat ten wzbudza również wiele kontrowersji, to ilość zainteresowanych tego typu usługami stale rośnie.

Czy rzeczywiście taka inwestycja zwiększa nasze szanse na rynku pracy? Co możemy zyskać?

O fenomenie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych przez firmy zewnętrzne rozmawiamy z Magdaleną Ściepko – specjalistką w zakresie rekrutacji i doradztwa w karierze,  właścicielką firmy Corson.pl – Doradztwo w Karierze.

Dlaczego coraz częściej zlecamy pisanie CV i LM firmom? Czy Polacy nie potrafią samodzielnie przygotować tych dokumentów?

Wbrew pozorom napisanie profesjonalnego, a co za tym idzie skutecznego CV nie jest sprawą łatwą. Choć zewsząd zalewani jesteśmy złotymi radami oraz niestandardowymi szablonami, niekoniecznie ich zastosowanie pozwoli nam się wyróżnić z tłumu. Idealne CV powinno być zindywidualizowane oraz perfekcyjnie dopasowane do profilu stanowiska, na które aplikujemy. Sporządzenie dokumentów rekrutacyjnych wymaga między innymi szerokiej wiedzy branżowej, znajomości zasad rządzących rekrutacją, poczucia estetyki czy zdolności literackich. Nie sposób być ekspertem w każdej z tych dziedzin, stąd coraz częściej ludzie kierują swoje kroki do kompetentnych specjalistów. Kwestia nie dotyczy tylko Polaków. Na zachodzie jest to zjawisko tak powszechne, że działalność takich firm jak Corson.pl jest nieodłącznym elementem rzeczywistości.

Czy zlecenie napisania własnych dokumentów aplikacyjnych komuś innemu nie zostanie odebrane jako przejaw lenistwa?

Nie ma nic złego w zwróceniu się o pomoc do profesjonalistów. Wręcz przeciwnie, uważam, że świadczy to o dużej motywacji i zaangażowaniu takiej osoby w poszukiwanie pracy.  Oczywiście, tworzenie dokumentów nie może odbywać się poza samą osobą zainteresowaną. Nasi Klienci aktywnie uczestniczą w budowaniu swojego CV, a cały proces odbywa się na zasadzie konsultacji i wzajemnej współpracy, aż do momentu osiągnięcia zadowalającego obie strony rezultatu.

Co zyskujemy korzystając z usługi redagowania dokumentów aplikacyjnych?

Przede wszystkim zwiększamy swoje szanse na sukces. Zyskujemy dokumenty eksponujące naszą wiedzę, osiągnięcia zawodowe i najistotniejsze kompetencje z punktu widzenia pracodawcy, a wszystko to oprawione szatą graficzną dostosowaną do stanowiska pracy. Co bardzo istotne są to dokumenty, które w przyszłości samodzielnie możemy uaktualniać i modyfikować. Po drugie oszczędzamy czas, który sami musielibyśmy poświęcić na ich przygotowanie. Z doświadczenia wiem, że ma to istotne znaczenie dla osób aktualnie pracujących, a chcących zmienić obecne stanowisko. U nas możesz zyskać życiorys i list motywacyjny nawet w przeciągu 48 h! To bardzo szybki czas realizacji, dzięki czemu można wysłać profesjonalną aplikację nawet na ofertę, która niebawem się kończy

Czy odbiór sporządzonych dokumentów aplikacyjnych oznacza koniec współpracy z firmą, która je przygotowywała?

To wszystko zależy od Klienta i firmy, do której zgłosił się o pomoc. Większość kompetentnych firm proponuje poza pisaniem CV i LM szereg innych działań wspierających poszukiwanie pracy. Tłumaczenie dokumentów na język angielski i niemiecki, budowanie profili zawodowych na portalach społecznościowych czy testy kompetencyjne to przykładowe formy dalszej współpracy, które oferuje swoim Klientom między innymi firma Corson.pl.

Czy osoby korzystające przy pisaniu CV i LM z usług firm zewnętrznych rzeczywiście prędzej znajdują prace?

Ponad 90% osób, które korzystało z naszych usług zostało zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko, które je interesowało. Codziennie otrzymujemy maile z optymistycznymi wiadomościami od zadowolonych Klientów.


Bądź pierwszy, który skomentuje “Profesjonalne CV na zamówienie – czy Polacy nie potrafią przygotować dobrych aplikacji?”