Jak szukać pracy z Agencją Rekrutacyjną?

Jeśli szukacie nowej pracy, warto wykorzystać różne narzędzia i możliwości, które przybliżą Was do celu.
Obecnie mamy do dyspozycji wiele skutecznych sposobów na dotarcie do większej ilości pracodawców.

Warto jednak pamiętać, że inaczej szuka się pracy, kiedy nie ma tzw. ciśnienia, a inaczej kiedy nagle zostałeś bez pracy.

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na szybkie dotarcie do dużej liczby interesujących pracodawców, jest współpraca z Agencjami Rekrutacyjnymi.

Firma rekrutacyjna prowadzi procesy rekrutacyjne na zlecenie swoich klientów – są to firmy małe i duże, polskie i z kapitałem zagranicznym o różnych branżach. Buduje bazę kandydatów i na tej podstawie jest w stanie szybciej znaleźć odpowiedniego kandydata – dlatego warto wysłać CV do takiej agencji, aby się „zarejestrować”.

Jak wygląda współpraca Firmy Rekrutacyjnej z Kandydatem:

 • Kiedy wyślecie swój życiorys na jedno z ogłoszeń – rekruter do was zadzwoni w celu wstępnej weryfikacji kompetencji oraz waszych wymagań co do samego stanowiska, na którym chcecie pracować.
 • Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostaniecie zaproszeni na bezpośrednie spotkanie rekrutacyjne.
 • Jeśli spotkanie przebiegnie pozytywnie – rekruter zarekomenduje Was do swojego klienta.
 • Następnie spotkacie się z właściwym już pracodawcą, celem weryfikacji kompetencji, umiejętności.

Co warto wiedzieć o rekrutacji z Agencją Zatrudnienia.

 • Firmy Rekrutacyjne na jedno stanowisko rekomendują najczęściej od 1-5 wybranych kandydatów.
 • Nie pobierają żadnych opłat od kandydatów.
 • Prowadzą jednocześnie rekrutacje na stanowiska tzw. stałe (kandydat zostaje zatrudniony bezpośrednio u właściwego pracodawcy), jak również rekrutację pracowników tymczasowych (kandydat umowę o pracę podpisuje z Agencją, a następnie jest oddelegowany do pracy u właściwego pracodawcy.
 • Rekrutacje stałe prowadzone są najczęściej na stanowiska średniego i wysokiego szczebla. Tutaj możesz sprawdzić nasze oferty pracy >>
 • Rekrutacje pracowników tymczasowych najczęściej na stanowiska niskie, chociaż z pewnych względów zdarza się, że np. Lider zespołu lub Automatyk zostaje zatrudniony na umowie tymczasowej. Często jednak takie osoby po kilkumiesięcznej pracy zostają już zatrudnione na stałe w danej firmie. A okres pracy na umowie tymczasowej został traktowany, jako okres próbny.

Czy należy bać się współpracy z Agencją Rekrutacyjną?

NIE – ponieważ muszą one działać zgodnie z obowiązującym prawem, są kontrolowane i sprawdzane przez odpowiednie instytucje.

Korzyści dla Kandydata ze współpracy z Firmą Rekrutacyjną?

 • szybkie dotarcie do dużej ilości pracodawców – jedna firma może polecić Was jednocześnie do kilku pracodawców
 • rekruter przygotuje was na spotkanie z pracodawcą – Agencja z  tymi samymi firmami współpracuje często bardzo długo, dlatego mogą przekazać Wam cenne informacje, na co zwrócić szczególną uwagę na rozmowie, czego oczekuje pracodawca itd.
 • oszczędzacie czas
„Jestem zachwycona CV, które od Was otrzymałam. W czwartek wysłałam CV, a w piątek miałam już telefon od pracodawcy. Rewelacja, dziękuję wam za pomoc i wsparcie!”
Przedstawiciel Handlowy, Ola, Warszawa
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi oraz wysokiej jakości realizacji zlecenia. Posiadam wieloletnie doświadczenie, jednak konsultant bardzo dobrze poradził sobie z określeniem i ułożeniem treści. Dziękuję za pomoc.”
Kierownik ds. finansów, Katarzyna, Gdynia

Corson.pl – doradztwo w karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “Jak szukać pracy z Agencją Rekrutacyjną?”