Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Poradnik dla kobiet

Kandydatki poszukujące pracy często nurtuje, dlaczego niektóre kobiety w zależności od tego jak są ubrane, na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być postrzegane zupełnie inaczej? Dlaczego jest to tak wielki problem, jeśli ostatecznie ubrania powinny być uznawane jedynie jako dodatek do naszej osobowości? Badania sugerują, że rekruter już w kilka sekund potrafi ocenić kandydata, a co za tym idzie – ogromną rolę odgrywa pierwsze wrażenie!

Co kobieta powinna ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, najlepiej ubierać się jak najbardziej zachowawczo – garnitur lub prosta sukienka w neutralnych kolorach zawsze będą dobrym pomysłem.

Jeśli chcesz, aby Twój wygląd na rozmowie kwalifikacyjnej był jak najbardziej profesjonalny, staraj się unikać wzorów i kolorów, które są zbyt jasne lub krzykliwe. Pamiętaj, aby Twój dekolt nie był za głęboki, a spódniczka zbyt krótka.

Makijaż

Jeśli jesteś osobą, która na co dzień nie nosi makijażu, nie rób tego specjalnie na potrzeby rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli czujesz, że naprawdę potrzebujesz lekkiego „dopracowania”, polecamy użycie niewielkiej ilości korektora i nałożenie lekkiego, naturalnego błyszczyka. Postaraj się pamiętać o tym, aby zachować lekki, naturalny wygląd.

Biżuteria

Postaraj się aby była prosta. Unikaj dużych, wiszących kolczyków. Zbyt duża ilość dodatków może być często rozpraszająca. Rzadko kiedy osoba obwieszona biżuterią jest uważana za kogoś, kto ma poważne podejście do pracy.

Perfumy

Użyj ich jedynie odrobinę. Ta sama zasada dotyczy również panów używających wody po goleniu – ich zbyt duża ilość może być przytłaczająca i może sprawić, że nasz rozmówca będzie czuł się nieswojo.

Buty

Twoje buty powinny być dopełnieniem całego stroju i przede wszystkim być czyste i schludne. Jeśli możesz, unikaj wysokich obcasów. Jeżeli preferujesz obcasy, upewnij się, że nie są one poobdzierane i poszarpane. Twoje obuwie bardzo często jest odzwierciedleniem Twojego charakteru. Wskazane jest, aby zawsze nosić buty z zakrytymi palcami, w kolorze który dopełnia resztę stroju.

Jeśli przygotowujesz się właśnie do rozmowy rekrutacyjnej i nie masz pojęcia jaki strój będzie odpowiedni, staraj się po prostu zachować umiar. Naprawdę warto.

 

Corson.pl – Doradztwo w Karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Poradnik dla kobiet”