Testy kompetencyjne dla Handlowca (online)

Opublikowany: 2013/02/22
Tagi: , ,

„Specjalista ds. sprzedaży poszukiwany”, „Zatrudnimy handlowca”, „Koordynator sprzedaży od zaraz!” – takie zazwyczaj nagłówki rzucają nam się w oczy, kiedy otworzymy gazetę na rubryce PRACA. Nic w tym dziwnego, gdyż branża handlu generuje obecnie najwięcej miejsc zatrudnienia.

 • Chcesz zostać handlowcem, ale zastanawiasz się czy masz ku temu odpowiednie predyspozycje?
 • A może masz już dość pracy z klientami? Chcesz coś zmienieć?

W celu poznania swoich kompetencji i predyspozycji zawodowych, warto uzupełnić rzetelny test kompetencyjny, który da mnóstwo obiektywnych i wartościowych informacji.

Jaki test kompetencyjny jest polecany Handlowcom?

Polecamy wykonanie testu Thomas PPA. To wystandaryzowane narzędzie posiadające Certyfikat Rejestracyjny przyznany przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykonanie testu możliwe jest całkowicie on-line, a jego wypełnienie zabiera mniej niż 10 min. Wyniki testu pomogą ci między innymi w rozpoznaniu swoich mocnych stron i potencjalnych ograniczeń oraz naświetlą obszary, które szczególnie powinieneś rozwijać.

Jakie raporty można uzyskać z testu Thomas PPA?

Audyt Predyspozycji Handlowych

Opisuje on następujące sfery:

 • Nawiązywanie kontaktów i umiejętność komunikowania się
 • Zawieranie transakcji
 • Obsługa klienta
 • Umiejętność prezentacji
 • Umiejętności administracyjne

Przykładowe wyniki Audytku Predyspozycji Handlowych >>

Audyt predyspozycji handlowych pomoże ci wskazać jakie obszary pracy handlowca są twoim konikiem, a jakie piętą achillesową. Naświetli on te sfery twojej działalności zawodowej nad którymi szczególnie powinieneś popracować, aby stać się wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie sprzedaży. Informacje te ułatwią ci również podjęcie najkorzystniejszych decyzji odnośnie swojej dalszej kariery zawodowej.

Profil Osobowy

Analiza Profilu Osobowego dostarcza rzetelnych danych dotyczących stylu zachowania się osoby w pracy. Bada się tutaj cztery cechy z rozgraniczeniem między zachowaniem aktywnym lub pasywnym:

 • Charakterystyczne cechy
 • Szczególne predyspozycje
 • Sposób zachowania w sytuacji trudnej i stresującej
 • Umiejętność wpływania na innych
 • A nawet sugestie zawodowe

Przykładowe wyniki Profilu Osobowego >>

Krótko mówiąc raport ten jest opisem cech osobowych danej osoby pod kątem jej kariery zawodowej. Określa jaki charakter pracy najbardziej ci odpowiada, co motywuje do działania, jakie zachowania przejawiasz pod presją czasu oraz jaki wpływ ma na ciebie obecna praca. Wiedza ta pomoże ci ustalić czy w branży handlu będziesz się czuł jak ryba w wodzie, a także ułatwi ci przejście przez grad pytań na rozmowach kwalifikacyjnych.

Gdzie możesz wykonać test Thomas PPA?

Test Thomas PPA możesz zamówić na stronie Corson.pl. Następnie otrzymasz od nas link do wypełenienia testu.

Po jego uzupełnienieu przygotowujemy dla ciebie informacje zwrotną i przekazujemy ci ją w formie telefonicznej oraz papierowej (mailem).

Bądź świadomy własnych predyspozycji, kompetencji i uzdolnień!

Testy kompetencyjne to idealne rozwiązanie. Pamiętaj, że odpowiedni wybór stanowiska pracy, a także właściwe inwestowanie w własny rozwój przyniesie ci dużo korzyści i sprawi, że praca stanie się przyjemnością.

Corson.pl - doradztwo w karierze