Strój dla kobiety na rozmowę kwalifikacyjną.

Opublikowany: 2015/06/23
Tagi: , ,

Powszechnie przez kandydatki zadawane jest pytanie: Dlaczego niektóre kobiety, w zależności od tego jak są ubrane, mogą być postrzegane zupełnie inaczej? Dlaczego jest to tak wielki problem, jeśli ostatecznie ubrania powinny być uznawane, jedynie jako dodatek do naszej osobowości? Badania sugerują, że rekruter już w kilka sekund potrafi ocenić kandydata, a co za tym idzie – najważniejsze jest pierwsze wrażenie!

zamow

Tak więc, co kobieta powinna ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, najlepiej ubierać się jak najbardziej zachowawczo – garnitur lub prosta sukienka w neutralnych kolorach zawsze będą dobrym pomysłem. Jeśli chcesz, aby Twój wygląd na rozmowie kwalifikacyjnej był jak najbardziej profesjonalny, staraj się unikać kolorów/wzorów które są zbyt jasne. Pamiętaj, aby Twój dekolt nie był za głęboki a spódniczka nie była zbyt krótka.

 

Jeśli chodzi o makijaż – jeśli jesteś osobą która na co dzień nie nosi makijażu, nie rób tego specjalnie na potrzeby rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli czujesz, że naprawdę potrzebujesz lekkiego „dopracowania”, polecamy użycie niewielkiej ilości korektora i nałożenie lekkiego, naturalnego błyszczyka. Postaraj się pamiętać o tym, aby zachować lekki, naturalny wygląd.”

 

W odniesieniu do biżuterii, postaraj się aby była prosta. Unikaj dużych, wiszących kolczyków. Zbyt duża ilość biżuterii może być często rozpraszająca. Rzadko kiedy osoba obwieszona biżuterią jest uważana za kogoś, kto ma poważne podejście do pracy.

 

W przypadku perfum – nie używaj ich wcale lub jedynie odrobinę. Ta sama zasada dotyczy również panów używających wody po goleniu – ich zbyt duża ilość może być przytłaczająca i może sprawić, że nasz rozmówca będzie czuł się nieswojo.

 

Na koniec buty. Oczywiście Twoje buty powinny być dopełnieniem całego stroju i przede wszystkim powinny być schludne i czyste. Jeśli możesz unikaj wysokich obcasów. Jeśli preferujesz obcasy, upewnij się, że nie są one poobdzierane i poszarpane. Twoje obuwie bardzo często jest odzwierciedleniem Twojego charakteru. Jest wskazane, aby zawsze nosić buty z zakrytymi palcami, w kolorze który dopełnia resztę stroju.

 

Jeśli przygotowujesz się właśnie do rozmowy rekrutacyjnej i nie masz pojęcia jaki strój będzie odpowiedni, staraj się po prostu zachować umiar. Naprawdę warto.

 

Popularne:

Rozmowa kwalifikacyjna – podchwytliwe pytania. Czytaj >

Stagnacja zawodowa, po czym ją rozpoznać? Czytaj >

Profesjonalne CV na zamówienie. Czytaj >

 

CV_03_

 

Czy wiesz, czemu inni  otrzymują pracę, a TY nadal jej szukasz?

Jak przedstawia się Twoje CV?

Czy spełnia wszelkie wymagania?

Czy jest ono dobrą wizytówką Ciebie?

 

Sprawdź, jak możemy Ci POMÓC >

 

 

 

 

Corson.pl - doradztwo w karierze