Profesjonalny wizerunek w sieci – czy to ma sens?

Opublikowany: 2013/11/18
Tagi: , ,

Stale rosnąca popularność nowoczesnego i globalnego medium jakim jest niewątpliwie Internet spowodował, że poza codziennym realnym światem istnieje również rzeczywistość wirtualna. Łatwość publikowania, przesyłania i wymieniania informacji oraz nawiązywania kontaktów sprawia, że mnożą się portale społecznościowe, na których ludzie świadomie lub nieświadomie kreują własny wizerunek.

Nie ma cię na portalu społecznościowym? Nie istniejesz na rynku pracy! – deklarują headhunterzy

Networking zaczyna odgrywać znaczącą rolę w obszarze rekrutacji. Biznesowe portale społecznościowe stały się nowymi narzędziami rynku pracy, wykorzystywanymi zazwyczaj przy obsadzaniu wyższych stanowisk. Każdy skuteczny i wprawny Headhunter posiada konto na takich portalach jak: goldenline.pl czy linkedin.com, dzięki czemu łatwiej przychodzi mu identyfikacja szczególnie cenionych na rynku specjalistów. Jednak myli się ten kto sądzi, że tego typu proceder stosowany jest wyłącznie przez „łowców głów”. Z zasobów Internetu korzystają również pozostali rekruterzy. Weryfikują oni w szybki sposób wiarygodność informacji zawartych w CV kandydata oraz oceniają jego stosunek do otaczającej rzeczywistości i na tej podstawie dokonują wstępnej selekcji aplikacji.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Chcąc znaleźć lub zmienić pracę bezwzględnie należy zadbać o swój „wizerunek online”, gdyż jest on pierwszym potencjalnym źródłem informacji o kandydacie. Stworzenie profilu wbrew pozorom nie jest jednorazowym działaniem. To bardzo czasochłonny proces wymagający ciągłej aktywności posiadacza danego konta. Wypełnienie internetowego profilu od niechcenia może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Alternatywa dla zabieganych i nie odnajdujących się w wirtualnym świecie.

Nie każdy z nas w wirtualnej rzeczywistości czuje się jak ryba w wodzie. Istnieje również spore grono pracujących ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na budowanie „internetowych wizytówek”. Nie musi to oznaczać tzw. „internetowej śmierci”.

Idealnym wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z usług tworzenia profili na społecznościowych portalach biznesowych oferowanych przez firmę Corson.pl Specjaliści z zakresu doradztwa kompleksowo zajmą się Twoim wizerunkiem.

Jak zbudować społecznościowy profil zawodowy, aby zwiększyć własne szanse na znalezienie pracy?

  • zadbaj, aby zamieszczane Informacje były zwięzłe, czytelne, najlepiej w punktach
  • zamieścić zdjęcia mniej formalne, lecz stosowne np.  prezentujące Cię jako specjalistę z danej branży
  • umieść referencje
  • aktualizuj swój profil na bieżąco
  • uzupełnij profil całkowicie
  • udzielaj się w forach tematycznych, które mogą być istotne z punktu widzenia Twojej kariery zawodowej
  • pamiętaj o kulturze wypowiedzi
  • używaj słów kluczowych dzięki, którym możesz zostać wyszukany przez potencjalnego pracodawcę
  • nie mieszaj pracy zawodowej z rozrywką

Świadomie zarządzaj swoim wizerunkiem i obecnością w Internecie! Prowadź profil tak, aby sprzyjał rozwojowi Twojej kariery!

Corson.pl - doradztwo w karierze