Od czego zacząć poszukiwanie pracy?

Opublikowany: 2012/10/25

Nowoczesne Cv i list motywacyjny to podstawa, którą  powinien posiadać każdy kandydat ubiegający się o pracę. Pierwsze wrażenie pojawia się na podstawie dokumentów aplikacyjnych, które wysyłasz do potencjalnego  pracodawcy. Warto więc zadbać o to, żeby były one w jak najlepszym stylu.

W dzisiejszych czasach panuje bardzo duża konkurencja praktycznie w każdej dziedzinie, dlatego istotne jest, aby nasz życiorys w odpowiedni sposób wyróżniał się na tle innych i skupił uwagę oraz zachęcił do zaproszenia na rozmowę kwalilifikacyjną.

Jak napisać dobre CV?

Oto kilka wskazówek dla osób z małym doświadczeniem zawodowym i osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy:

  1. informacje na Twój temat powinny być ułożone w logiczną i przejrzystą całość, odpowiednio oddzielone dane osobowe od doświadczenia oraz umiejętności;
  2. unikaj wszelkich błędów ortograficznych, interpunkcyjny, literówek itp., poświeć trochę czasu na dokładne przeczytanie i sprawdzenie poprawności językowej;
  3. zdjęcie umieszczone w prawym górnym rogu powinno być adekwatne do sytuacji, czyli formalne, pełne profesjonalizmu, zdjęcie, które wzbudzi zaufanie u osoby sprawdzającej dokumenty rekrutacyjne;
  4. dokładnie przeanalizuj wymagania stanowiska o, które się ubiegasz i umieść w życiorysie odpowiednie  informacje na temat Twojej kariery i predyspozycji, które pasują do profilu;
  5. nie umieszczaj fałszywych informacji, jeżeli nie masz doświadczenia postaraj się dokładnie przeanalizować, co robiłeś wcześniej, możesz umieścić informacje na temat szkoleń, kół naukowych itp.

Czasami nawet kilka sekund może zadecydować o tym, czy zadzwonią do Ciebie czy nie. Wiec uniknij tych podstawowych błędów widocznych na pierwszy rzut oka.

Jeżeli masz już na swoim koncie wieloletni staż pracy…

…to wystarczy, że umiejętnie to pokarzesz. Starając się o stanowisko na wyższym szczeblu warto jasno sprecyzować zakres obowiązków, które wykonywaliśmy w poprzedniej pracy. Postaraj się wyszczególnić i zwrócić uwagę na umiejętności, które są pożądane z punktu widzenia posady, o która się ubiegasz. Postaraj się odnieść dotychczasowe  osiągnięcia do specyfiki firmy oraz posady. W przypadku ukończenia wielu szkoleń warto wypisać, te na które posiadasz odpowiedni certyfikaty oraz, których tematyka dotyczy branży, w której chcesz pracować. Mile widziane jest określenie swojego celu zawodowego.

Jeżeli nie jesteś do końca przekonany do posiadanych dokumentów bądź nie wiesz, jak napisać CV i list motywacyjny warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Zalety CV i listu motywacyjnego od Corson.pl:

  • wyeksponowanie istotnych umiejętności i zalet kandydata
  • zgodność formy dokumentów z obecnie panującymi trendami i zasadami panującymi na rynku
  • adekwatność umieszczonej treści do konkretnego stanowiska pracy i wymogów danej posady
  • mozliwość przygotowania CV i listu motywacyjnego w języku polskim, angielskim i niemieckim

Warto zainwestować w profesjonalne Cv i list motywacyjny, które znacznie ułatwią Ci proces poszukiwania pracy. Bez względu na, jakim etapie kariery obecnie się znajdujesz, czy zaczynasz pracę, czy chcesz ją zmienić, to najważniejsze są właśnie dokumenty aplikacyjne. Od nich wszytsko się zaczyna. To właśnie one mogą otworzyć przed Tobą drzwi do kariery. Idealnie przygotowanie sprawi, że telefon nie przestanie dzwonić.

Corson.pl - doradztwo w karierze