Doradztwo w karierze coraz bardziej zyskuje na popularności

Ciągła bieganina i nieustanny pęd dzisiejszego świata sprawia, że obecnie mamy coraz mniej czasu na rozwiązywanie błahych, a niekiedy nawet dość istotnych kwestii życiowych. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach zaczynamy korzystać z pomocy różnego rodzaju specjalistów. Doradcy żywieniowi, doradcy finansowi, kredytowi, ubezpieczeniowi, styliści czy osobiści trenerzy na siłowni to tylko początek o wiele dłuższej listy ekspertów, do których drzwi pukamy kiedy potrzebujemy dobrej rady i wsparcia.

Przed szereg znacząco wybija się rosnąca rola doradcy ds. kariery. Wiele osób w sytuacji chęci zmiany pracy, rozwoju ścieżki zawodowej, przekwalifikowania się czy też inwestowania w swój własny rozwój decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów, aby maksymalnie zwiększyć efektywność podejmowanych działań na rynku pracy.

Tę głęboką potrzebę zauważa firma Corson.pl wychodząc naprzeciw Klientom ze swoją bogatą ofertą doradztwa w karierze. Zespół Doradców z Corson.pl pomógł już setkom osób w osiągnięciu satysfakcji zawodowej.

Czym jest doradztwo w karierze?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to proces doradzania, a nie, jak mylnie sądzi większość osób, wskazywania konkretnej drogi czy podejmowania za kogoś decyzji. Doradca pełni rolę drogowskazu, jest mentorem, który pomaga Klientowi w lepszym zrozumieniu samego siebie w odniesieniu do pracy zawodowej.

Przyspiesza tempo jego rozwoju odpowiednio motywując i przekazując niezbędne informacje. Dzięki tej wiedzy wybór właściwej ścieżki kariery zawodowej uwieńczonej sukcesem jest o wiele łatwiejszy.

Jak wybrać profesjonalnego doradcę zawodowego?

Wybór usług z zakresu doradztwa ds. kariery jest bardzo duży, lecz niekoniecznie prosty. Przed ostatecznym podjęciem decyzji powinniśmy dokonać wnikliwej analizy dostępnych ofert, aby nie kupować przysłowiowego kota w worku. Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na dwie kluczowe sprawy, a mianowicie: posiadane kompetencje oraz doświadczenie w omawianym zakresie.

Doradca zawodowy musi mieć odpowiednie wykształcenie, posługiwać się wiarygodnymi narzędziami diagnostycznymi, doskonale znać rynek pracy i zachodzące na nim zjawiska oraz orientować się w dostępnej ofercie szkoleniowej. Natomiast ciężko i konsekwentnie wypracowane doświadczenie będzie dla nas gwarancją rzetelności i wysokiej jakości świadczonych usług.

Możliwe zakresy profesjonalnego i kompleksowego doradztwa w karierze

  • Przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych w różnych językach.
  • Analiza dotychczasowej kariery zawodowej.
  • Wykonanie rzetelnych testów kompetencyjnych.
  • Diagnoza możliwości i ewentualnych kierunków rozwoju.
  • Analiza lokalnego rynku pracy.
  • Przedstawienie sposobów skutecznego poszukiwania pracy.
  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Tak kompleksowe działania z całą pewnością przyniosą założone rezultaty. Życie zawodowe, obok życia rodzinnego stanowi fundamentalny obszar funkcjonowania człowieka. Nie pozwól aby decydował o nim przypadek!

 

Corson.pl – Doradztwo w Karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “Doradztwo w karierze coraz bardziej zyskuje na popularności”