Wyobraź sobie sytuację, że to Ty jesteś właścicielem firmy i szukasz profesjonalnego pracownika, który będzie odpowiedzialny za wizerunek Twojego przedsiębiorstwa. W odpowiedzi na Twoje ogłoszenie, otrzymujesz kilkadziesiąt lub kilkaset aplikacji. Okazuje się, że większość z tych dokumentów jest prawie identyczna, niczym się nie wyróżnia.

Pod koniec przeglądania złożonych CV znajdujesz dokument, który po pierwsze: różni się formą od pozostałych, a po drugie: jest starannie przygotowane pod Twoją ofertę.

Od razu zauważasz, że właściciel tego CV przyłożył się do jego napisania, wziął pod uwagę Twoje oczekiwania i pod tym względem wyróżnił ważne punkty w swoim życiorysie. Fakt, że jego aplikacja jest inna od pozostałych, utwierdza Cię w przekonaniu, że jako Twój przyszły pracownik, w taki sam sposób podejdzie do swojej pracy i zapewni firmie unikalny wizerunek.

Czy warto korzystać z automatycznych generatorów CV?

Musisz być świadomy, że automatyczne generatory CV lub wzory i szablony w sieci sprawią, że wysłana przez Ciebie aplikacja zgubi się wśród tłumu pozostałych kandydatów.

Skoro Ty szukałeś takiej formy pomocy w Internecie, wielu ludzi zrobiło tak samo.

Jak więc napisać oryginalne CV?

W celu wyróżnienia się spośród setki kandydatów, powinieneś poświęcić troszkę więcej czasu na napisanie dobrego CV i listu motywacyjnego. Zanim zaczniesz je pisać, pomyśl jak chciałbyś być odebrany przez osobę czytającą Twoje podanie. Pod tym względem dobierz odpowiednią szatę graficzną i formę dla swojego CV. Staraj się przy tym nie przesadzić i nie przekoloryzować.

Kolejnym ważnym krokiem jest określenie swojego celu i profilu zawodowego. Pomoże to pracodawcy wstępnie zweryfikować Twoje plany zawodowe oraz oczekiwania. Istotne jest to szczególnie wtedy, gdy posiadasz różnorodne doświadczenie zawodowe.

Opisując swoje doświadczenie, nie zapomnij wymienić wykonywanych przez Ciebie obowiązków, które pełniłeś na zajmowanych wówczas stanowiskach. Sama nazwa nic nie powie pracodawcy.

Postaraj się przy tym stworzyć indywidualny opis swoich umiejętności i kwalifikacji, które będą ważne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. Na przykład możesz podzielić pewne informacje na kilka sekcji, co pozwoli rekruterowi szybko odnaleźć interesujące go aspekty Twojego doświadczenia lub umiejętności.

Jeśli nie wiesz, jak napisać skuteczne CV, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy stworzą dla Ciebie indywidualne i profesjonalne CV oraz list motywacyjny. Zadzwoń pod numer +48 516 823 331 lub napisz na info@corson.pl.

CV to Twoja wizytówka.

Jakość Twojej aplikacji stanowi wartość, jaką przyniesiesz dla firmy. Pod tym względem jesteś oceniany i w efekcie wybrany lub odrzucony do dalszej rekrutacji. Stosując się do powyższych wskazówek z pewnością zyskasz na efektywności swoich aplikacji.

Corson.pl – doradztwo w karierze