Czemu „super nowoczesny” szablon CV nie wystarczy rekruterowi?

W ostatnim czasie pojawiło się w sieci mnóstwo witryn i artykułów promujących SUPER NOWOCZESNE szablony CV. Wedle opinii coraz większej rzeszy kandydatów, im bardziej jaskrawe kolory i niestandardową formę posiada CV, tym łatwiej jest zachęcić pracodawcę do spotkania.

Tymczasem jest to błąd! NIE TEGO SZUKAJĄ REKRUTERZY!

Nie potrzebują super nowoczesnego szablonu, ale dobrze skompilowanej TREŚCI. Pracodawca szuka w Twoim życiorysie szczegółowo opisanego doświadczenia, umiejętności i kwalifikacji.

Jako rekruter otrzymuję wiele CV na co dzień  i jeśli wśród nich znajduje się CV w formie infografiki, to po prostu nie mam czasu szczegółowo się w niego wczytywać. W ciągu 15 sekund nie jestem w stanie zorientować się, która strzałka prowadzi do którego kółeczka i co z tego wynika, nie mam też czasu na rozwiązywanie jakichś zadań po drodze. Każdy rekruter, z którym na ten temat rozmawiałam myśli podobnie.

Infografika TAK, ale dla grafików, marketingowców, PR’owców. NIE dla księgowych, asystentek, przedstawicieli handlowych czy managerów. Owszem, sama treść CV, która jest nieciekawie podana, również nie jest dobrym rozwiązaniem, należy jednak zachować  ZŁOTY ŚRODEK.

Poniżej przedstawiam przykładowe CV, które zwiększy twoje szanse na rozmowy kwalifikacyjne. Nie jest zbyt jaskrawe, nie zaburza treści, ale delikatnie ją eksponuje. Podobne CV możemy przygotować dla Ciebie na indywidualne zamówienie.

Profesjonalny szablon CV

Magdalena Ściepko

Corson.pl – doradztwo w karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “Czemu „super nowoczesny” szablon CV nie wystarczy rekruterowi?”