CV managera, które pokieruje do sukcesu

W czasach, gdy rekruterzy otrzymują dziesiątki CV w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę, odpowiedni życiorys stanowi jeden z kluczowych elementów decydujących o sukcesie w poszukiwaniu zatrudnienia.

Taki życiorys powinien nie tylko spełniać wymogi formalne, ale również odpowiadać standardom przewidzianym dla stanowisk konkretnego szczebla – nie inaczej jest z CV managera.

Managerowie to kandydaci, którzy ze względu na rangę i charakter stanowiska przechodzą szczególnie wnikliwą weryfikację w procesie rekrutacji. Liczy się tu zarówno doświadczenie, kwalifikacje, kompetencje miękkie i twarde, jak i osobowość. Do kluczowych cech managera, które warto wyeksponować w życiorysie, należą:

1) Zdolności przywódcze – m. in. umiejętność budowania skutecznego zespołu, selekcji,  rekrutacji i de-rekrutacji pracowników, organizowania szkoleń wdrożeniowych i okresowych, kierowania i nadzorowania pracy zespołu, oceny, motywowania i utrzymywania zaangażowania pracowników, prowadzenia polityki pracowniczej i zarządzania ścieżką rozwoju pracownika.

2) Zdolności zarządcze – umiejętność planowania i zarządzania projektami i zadaniami, rozdzielania, delegowania i priorytetyzacji obowiązków, działania i myślenia strategicznego, racjonalnego zarządzania czasem pracy swojej i podległych osób.

3) Zdolności operacyjne – umiejętność tworzenia i realizacji krótko- i długoterminowych planów strategicznych i inwestycyjnych, analizy rynku i wyników finansowych firmy, planowania i realizacji budżetu, inicjowania zmian umożliwiających optymalizację pracy i kosztów.

4) Kompetencje miękkie – umiejętności negocjacyjne, komunikatywność, asertywność, dynamizm i stanowczość w działaniu, umiejętność rozwiązywania konfliktów, zdolność pracy pod presją czasu i w warunkach stresu, umiejętność podejmowania decyzji w warunkach niepewności, zdolności organizacyjne, ambicja i chęci rozwoju.

Obok wymienionych kompetencji, warto w CV wykazać, że dysponujesz ugruntowaną wiedzą specjalistyczną, bowiem charakterystyka pracy managera nieco się różni w zależności od branży – inaczej wygląda sprawowanie kierownictwa w sektorze przemysłowym czy spożywczym. W pracy managera szczególny nacisk kładzie się na wyniki, dlatego w życiorysie szczególną uwagę poświęć na opisanie swoich sukcesów, zrealizowanych projektów, obszarów, z których jesteś szczególnie dumny.

Bądź jednak konkretny, operuj określonymi wskaźnikami i danymi liczbowymi – zaznacz, jak dużym zespołem czy działem zarządzałeś, o ile wzrosły wyniki sprzedaży czy o ile obniżono koszty produkcji dzięki Twoim działaniom.

Wśród kandydatów na stanowiska kierownicze często poszukuje się aktywności, ambicji i chęci rozwoju, dlatego wykaż, że Ci na tym zależy – opisz wszystkie kursy i szkolenia, jakich byłeś uczestnikiem, oraz certyfikaty i uprawnienia, jakie zdobyłeś, jak również wszelką dodatkową działalność, jaką podejmowałeś, o ile tylko jest zbieżna ze ścieżką rozwoju zawodowego.

Obok kwestii merytorycznych, pamiętaj również o estetyce. CV osób na stanowiskach kierowniczych powinno mieć raczej prosty, profesjonalny wygląd, a dołączone zdjęcie – być utrzymane w biznesowym stylu. 

Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie życiorysu to jeden z istotnych elementów procesu poszukiwania pracy – zadbaj więc, aby Twoje CV menedżerskie pokierowało Cię wprost do sukcesu!

Ewa Karpińska
Psycholog
Konsultantka Corson.pl – Doradztwo w Karierze


„Chciałem wam podziękować za korzystną współpracę. Przygotowanie kompletu dokumentów z pewnością nie było łatwe, zważywszy na specyfikę branży, w której pracuję. Ale udało się. Miałem już kilka ciekawych spotkań z pracodawcami. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu otrzymam wyniki, a to zaledwie 3 tygodnie od rozsyłania CV. Dziękuję i pozdrawiam.”
Manager ds. controlingu, Jerzy, Gdańsk

,,Bardzo wam dziękuję za profesjonalną obsługę i pomoc w napisaniu CV oraz jego tłumaczeniu na język angielski. Tak naprawdę to dzięki wam udało mi się znaleźć obecną pracę! Jestem bardzo szczęśliwy i będę was polecał moim znajomym :)”
Manager Projektu, Waldek, Londyn

 


Bądź pierwszy, który skomentuje “CV managera, które pokieruje do sukcesu”