Profesjonalne CV dla Inżyniera – co jest ważne?

Opublikowany: 2013/09/12
Tagi: ,

W zawodzie inżyniera powszechnie wymaga się rozległej wiedzy technicznej, znajomości co najmniej jednego języka obcego  oraz wysokich umiejętności analitycznych. Osoba na tym stanowisku musi mieć ukończone studia wyższe inżynierskie. Rozpoczynając poszukiwanie nowej pracy w tym obszarze, warto zastanowić się w jaki sposób opisać swoje doświadczenie i kompetencje, tak aby wzbudzić zainteresowanie pracodawcy.Twoje CV zwróci uwagę rekruterów jeżeli przedstawisz swoje kwalifikacje w sposób logiczny, rzeczowy oraz przejrzysty.

Specjaliści z Corson.pl, którzy  zajmują się przygotowywaniem Profesjonalnych CV w obrębie różnych branż, przedstawią wam kilka cennych wskazówek jak powinno wyglądać dobrze napisane CV na stanowisko inżyniera.

  1. Wykształcenie powinieneś opisać bardzo dokładnie. Nazwa uczelni i kierunek nie są wystarczające. W przypadku inżyniera to specjalizacja odgrywa największą rolę.
  2. Opisując doświadczenie powinieneś  przedstawić je bardzo szczegółowo. Praca inżyniera to często praca projektowa. Ważne jest opisanie projektów, podanie ich wielkości, wartości jak i Twojej funkcji przy realizowanym projekcie.
  3. Jeżeli jesteś osobą, która posiada duże doświadczenie w tej branży, to warto przybliżyć tylko te projekty oraz zakres pełnionych dotychczas obowiązków, które będą nawiązywały do stanowiska o które się ubiegasz.
  4. Jedną z najważniejszych informacji w Twoim CV gdy jesteś inżynierem budownictwa lub architektury jest zapis dotyczący Twoich uprawnień. Istotnie jest by dokładnie opisać jakie to są uprawnienia.
  5. W miejscu dotyczącym umiejętności nie zapomnij wpisać  specjalistycznych programów komputerowych którymi się posługujesz w tym o istotnym dla inżynierów AutoCad. Pamiętaj o wpisaniu znajomości języków obcych, przebytych kursach , szkoleniach i zdobytych certyfikatach.

Obecna koniunktura jest obiecująca dla Inżynierów czy Techników. Warto jednak zadbać, o to, aby na bieżąco brać udział w dokształcaniu się, pozyskiwaniu certyfikatów, nowych uprawnień, czy uczyć się obcych języków. Coraz bardziej rozwinięta współpraca z zagranicznymi koncernami powoduje, iż od specjalistów z branży inżynierskiej wymaga się bardzo dobrej znajomości wielu procesów oraz coraz nowszej wiedzy.

Corson.pl - doradztwo w karierze