Profesjonalne CV dla Handlowca i Specjalisty ds. Sprzedaży

Opublikowany: 2013/02/04
Tagi: ,

Wykorzystaj to co potrafisz robić najlepiej i „sprzedaj się” na rynku pracy. Do poszukiwania wymarzonej posady podejdź w sposób niestandardowy. Potraktuj wiedzę i kompetencje jako „produkt”, który trzeba zareklamować i sprzedać pracodawcy. Pierwszy krok to stworzenie „oferty handlowej” czyli w tym przypadku skutecznego CV dla Specjalisty. ds. Sprzedaży.

 1. Poznaj swojego „klienta”- pracodawcę!

  Aby dostosować ofertę do klienta trzeba znać jego potrzeby. Podobnie jest na rynku pracy. Przed napisaniem CV uzyskaj kilka informacji na temat potencjalnego pracodawcy i jego oczekiwań. Dzięki temu będziesz wiedział jakie treści w szczególności wyeksponować.

 2. Wyróżnij się!

  Na zainteresowanie pracodawcy swoją osobą, tak jak klienta reklamą masz nie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Koniecznie zadbaj o atrakcyjne opakowanie swojego „produktu”- mowa tu o szacie graficznej CV dla Handlowca. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wyróżnisz się ze sterty szarych, szablonowych aplikacji.

 3. Przyciągnąłeś uwagę? Utrzymaj ją!

  Nie zalewaj rekrutera ogromem bezużytecznych informacji. CV dla Doradcy ds. sprzedaży musi zawierać przede wszystkim esencję umiejętności, wiedzy i kompetencji posiadanych przez kandydata, a przydatnych na danym stanowisku. Na wstępie takiego dokumentu warto zatem umieścić rubrykę określającą Profil Zawodowy.

 4. Zareklamuj się!

  Zdobyłeś kluczowego klienta? A może uzyskałeś tytuł sprzedawcy roku? Koniecznie napisz o tym. Pochwal się swoimi osiągnięciami. CV to nie jest dobre miejsce na skromność. Uświadom pracodawcy, że zatrudniając właśnie Ciebie dokona właściwego wyboru. CV dla Sprzedawcy wzbogacone o sukcesy zawodowe zwiększa wiarygodność kandydata oraz pokazuje wymierne korzyści jakie może przynieść nawiązanie współpracy z daną osobą.

 5. Przekonaj do siebie!

  Pokaż, że jesteś specjalistą z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem zawodowym. Postaraj się scharakteryzować zakres obowiązków na każdym z zajmowanych stanowisk. Uwzględnij zwłaszcza te, które mogą być istotne z punktu widzenia pracodawcy. Jeśli posiadasz bogate doświadczenie zawodowe nie wpisuj  praktyk ani posad niezwiązanych ze stanowiskiem na które aplikujesz. Używaj krótkich, ale treściwych zdań. CV to nie elaborat, powinno zajmować nie więcej niż dwie strony.

Tak skonstruowane CV uzupełnione o profesjonalny list motywacyjny dla Sprzedawcy gwarantuje sukces w postaci wielu zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

Corson.pl - doradztwo w karierze