Pisanie listu motywacyjnego dla Asystentki – o czym warto pamiętać?

Opublikowany: 2013/10/15
Tagi: ,

Przygotowując list motywacyjny powinieneś zastanowić się co będzie należało do Twoich obowiązków oraz jakie cechy charakteru są pożądane na tym stanowisku. W przypadku Asystentki/Asystenta Twoje zadania będą polegały między innymi na pomocy przełożonemu w prowadzeniu spraw administracyjnych, umawianiu spotkań jak i czuwaniu nad prawidłowym kierowaniem dokumentów w firmie.

Co powinien zawierać dobry list motywacyjny?

W treści listu należy przede wszystkim podkreślić takie umiejętności jak: bardzo dobra obsługa pakietu MS Office, obsługa urządzeń biurowych, znajomość języków obcych oraz wysokie umiejętności interpersonalne.

Pisząc list motywacyjny zwróć uwagę by był napisany poprawnie stylistycznie i ortograficznie. Osoba, która mówi niepoprawnie językowo nie jest dobrą wizytówką firmy.

Jeżeli interesujesz się sprawami administracyjnymi, naukowymi, menadżerskimi i społecznymi, zamieść te informacje w liście. Ten zapis na pewno zwróci uwagę rekrutera.

Asystentka powinna być osobą życzliwą, skrupulatną, odpowiedzialną, samodzielną oraz komunikatywną. Warto więc, użyć takich zwrotów jak:

  • Jestem osobą świetnie zorganizowaną
  • Potrafię pracować pod presją czasu
  • Odpowiedzialnie podchodzę do powierzanych zadań
  • Lubię współpracę w grupie
  • Jestem osobą niekonfliktową

Jak powinien wyglądać profesjonalny list motywacyjny?

Pamiętaj aby w liście  motywacyjnym zachować porządek. Jeśli znasz nazwisko dyrektora, napisz adres odbiorcy zaczynając od jego nazwiska, następnie stanowisko, a na samym końcu umieść adres. Powołaj się na źródło z którego posiadasz informacje o poszukiwaniu pracownika. Po przedstawieniu treści, po prawej  stronie zamieść zwrot grzecznościowy typu „z wyrazami szacunku”. Nie zapomnij o tym, by Twój podpis był własnoręczny.

Jeśli nie wiesz, jak skutecznie przygotować taki dokument, zapraszamy do skorzystania z usług Corson.pl  Wówczas zyskasz pewność, że Twoje kwalifikacje są przedstawione w odpowiedni i interesujący sposób, tak aby przyciągnąć uwagę pracodawcy.

Corson.pl - doradztwo w karierze