Jak szukać pracy z Agencją Rekrutacyjną?

Opublikowany: 2016/01/14
Tagi: , ,

Jeśli szukacie nowej pracy, warto wykorzystać różne narzędzia i możliwości, które przybliżą Was do celu.

Obecnie mamy do dyspozycji wiele skutecznych sposobów na dotarcie do większej ilości pracodawców.

Warto jednak pamiętać, że inaczej szuka się pracy, kiedy nie ma tzw. ciśnienia, a inaczej kiedy nagle zostałeś bez pracy.

iStock_000020162653XSmall

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na szybkie dotarcie do dużej liczby interesujących pracodawców, jest współpraca z Agencjami Rekrutacyjnymi.

Firma rekrutacyjna prowadzi procesy rekrutacyjne na zlecenie swoich klientów – są to firmy małe i duże, polskie i z kapitałem zagranicznym o różnych branżach. Buduje bazę kandydatów i na tej podstawie jest w stanie szybciej znaleźć odpowiedniego kandydata – dlatego warto wysłać CV do takiej agencji, aby się „zarejestrować”.

Jak wygląda współpraca Firmy Rekrutacyjnej z Kandydatem:

 • Kiedy wyślecie swój życiorys na jedno z ogłoszeń – rekruter do was zadzwoni w celu wstępnej weryfikacji kompetencji oraz waszych wymagań co do samego stanowiska, na którym chcecie pracować. Co powinien zawierać poprawny życiorys? Czytaj >
 • Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostaniecie zaproszeni na bezpośrednie spotkanie rekrutacyjne. Możecie spotkać rekrutera gadułę – przeczytaj, jak się zachować…>
 • Jeśli na tym spotkaniu wypadniecie dobrze – rekruter zarekomenduje Was do swojego klienta.
 • Następnie spotkacie się z właściwym już pracodawcą, celem weryfikacji kompetencji, umiejętności.

Warto wiedzieć:

 • Firmy Rekrutacyjne na jedno stanowisko rekomendują najczęściej od 1-5 wybranych kandydatów.
 • Nie pobierają żadnych opłat od kandydatów.
 • Prowadzą jednocześnie rekrutacje na stanowiska tzw. stałe (kandydat zostaje zatrudniony bezpośrednio u właściwego pracodawcy), jak również rekrutację pracowników tymczasowych (kandydat umowę o pracę podpisuje z Agencją, a następnie jest oddelegowany do pracy u właściwego pracodawcy. 
 • Rekrutacje stałe prowadzone są najczęściej na stanowiska średniego i wysokiego szczebla. Tutaj możesz sprawdzić nasze oferty pracy >>
 • Rekrutacje pracowników tymczasowych najczęściej na stanowiska niskie, chociaż z pewnych względów zdarza się, że np. Lider zespołu lub Automatyk zostaje zatrudniony na umowie tymczasowej. Często jednak takie osoby po kilkumiesięcznej pracy zostają już zatrudnione na stałe w danej firmie. A okres pracy na umowie tymczasowej został traktowany, jako okres próbny. 

Czy należy bać się współpracy z Agencją Rekrutacyjną?

NIE – ponieważ muszą one działać zgodnie z obowiązującym prawem, są kontrolowane i sprawdzane przez odpowiednie instytucje.

Korzyści dla Kandydata ze współpracy z Firmą Rekrutacyjną?

 • szybkie dotarcie do dużej ilości pracodawców – jedna firma może polecić Was jednocześnie do kilku pracodawców – 8 zasad skutecznego poszukiwania pracy. Czytaj dalej >
 • rekruter przygotuje was na spotkanie z pracodacą – Agencja z  tymi samymi firmami współpracuje często bardzo długo, dlatego mogą przekazać Wam cenne informacje, na co zwrócić szczególną uwagę na rozmowie, czego oczekuje pracodawca itd.
 • oszczędzacie czas

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z rozwojem swojej kariery, piszcie do NAS.

Zachęcamy również do skorzystania z naszej oferty Konsultacji dot. rozwoju kariery – więcej informacji znajdziecie TUTAJ >

 

Bez nazwy

Jestem zachwycona CV, które od Was otrzymałam. W czwartek wysłałam CV, a w piątek miałam już telefon od pracodawcy. Rewelacja, dziękuję wam za pomoc i wsparcie!

Przedstawiciel Handlowy, Ola, Warszawa
 
 
Jestem bardzo zadowolona z obsługi oraz wysokiej jakości realizacji zlecenia. Posiadam wieloletnie doświadczenie, jednak konsultant bardzo dobrze poradził sobie z określeniem i ułożeniem treści. Dziękuję za pomoc.

Kierownik ds. finansów, Katarzyna, Gdynia
 
corsonhr_pl

Corson.pl - doradztwo w karierze

3 komentarze do "Jak szukać pracy z Agencją Rekrutacyjną?"

 • Niestety ja też nie mam dobrych wspomnień, zajmuję dość wysokie specjalistyczne stanowisko i Panie w agencji są zupełnie nie zorientowane w specyfice mojej pracy. Rozumiem badania kandydata pod kątem kompetencji miękkich i na tym powinna się skupiać agencja pośrednictwa. Niestety często jest tak, że pomimo dobrze napisanego CV, osoba która nie obraca się w mojej branży, nie potrafi w prawidłowy sposób zinterpretować dokumentów.

Dodaj komentarz