Jak napisać CV dla nauczyciela?

Opublikowany: 2013/09/04
Tagi: , ,

Nauczyciel, to zawód zaufania publicznego w zakresie świadczenia usług edukacyjnych, wychowania i opieki. Jest to profesja, w której ogromną rolę odgrywa odpowiedzialność za drugiego człowieka.Przygotowując CV na to stanowisko przedstaw nabyte umiejętności takie jak:

  • wyższe wykształcenie kierunkowe
  • uprawnienia pedagogiczne
  • odbyte kursy kwalifikacyjne
  • szkolenia, warsztaty wraz z uprawnieniami jakie one nadają
  • odbyte praktyki i doświadczenia zawodowe

Pamiętaj, że na stanowisku nauczyciela ważne jest zaangażowanie, umiejętności komunikacyjne, cierpliwość, samodzielność oraz gotowość do pogłębiania swojej wiedzy. Przed podjęciem pracy w szkole powinieneś zastanowić się, które z cech charakteru szczególnie Cię predysponują do nauczania i wychowywania dzieci i młodzieży.

W pracy nauczyciela z pewnością pomogą Ci takie cechy jak: odpowiedzialność, systematyczność, rzetelność, zdyscyplinowanie, komunikatywność, kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi, otwartość na ludzi i nowe doświadczenia, konsekwencja w postępowaniu, pomysłowość i ambicja.

Obecnie rynek pracy w zakresie nauczania jest trudny, Twoje dokumenty aplikacyjne muszą być więc przygotowane z dużą starannością.

Jeżeli jednak nie jesteś pewien jak skutecznie przygotować taki dokument, zapraszamy do skorzystania z naszej usługi – Pisania Profesjonalnego CV na zamówienie. Wówczas będziesz mieć pewność, że twoje doświadczenie i umiejętnością są ułożone w odpowiedni i interesujący sposób, tak aby przyciągnąć uwagę pracodawcy.

Corson.pl - doradztwo w karierze