Czym są słowa kluczowe w CV?

Opublikowany: 2015/06/11
Tagi: , ,

Słowa kluczowe w CV to słowa i/lub frazy strategicznie rozmieszczone w twojej aplikacji, które pomagają przyciągnąć uwagę rekrutera. Jakie to będą słowa zależy od wielu czynników, m.in. od branży którą jesteś zainteresowany, specyfikacji pracy, Twojego charakteru czy umiejętności.

Businessteam at a meeting

Wiele dużych firm korzysta z programów, które filtrują CV właśnie w poszukiwaniu słów kluczowych, które wybrany kandydat powinien posiadać w swojej aplikacji. Na temat CV kompetencyjnego czytaj dalej >>

Skąd mam wiedzieć, jakie słowa kluczowe uwzględnić w swoim CV?

  • Poszukaj w Internecie przykładowej oferty pracy jaką byłbyś zainteresowany. W jej opisie znajdziesz przykładowe wymagania i opis wykonywanych prac. Następnie zidentyfikuj słowa/frazy, które zostały użyte w opisie stanowiska i upewnij się, że zostały one odpowiednio umieszczone w Twoim CV.
  • Porozmawiaj z ludźmi pracującymi w branży którą jesteś zainteresowany
  • Jeśli znasz firmę do której będziesz aplikował, odwiedź jej stronę internetową, bądź dociekliwy – dowiedz się w jakie obszary musisz celować aby Twoja kandydatura nie została odrzucona z powodu braku kwalifikacji pokaż je w swoim CV
  • Zaciągnij porady profesjonalnego HRowca – tutaj zapraszamy do nas, czytaj więcej >>
  • Odwiedź lub dołącz do społeczności internetowych związanych z branżą, którą jesteś zainteresowany, aby zapoznać się ze słownictwem branżowym
  • Skorzystaj z usług doradcy zawodowego

Przykłady słów kluczowych w życiorysie: Dla przykładu możesz wpisać w Google taką branżę jak „Marketing Manager”. Na podstawie ofert pracy, jakie można znaleźć wyłaniają się takie słowa kluczowe jak:

  • Promocja, reklama
  • Negocjacje
  • Strategie marketingowe
  • b2b i b2c

 

Chętnie czytane:

Doradztwo karierze coraz bardziej zyskuje na popularności >

Profesjonalne CV dla Inżyniera >

Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej >

 

Macie bardzo dobre wyczucie. Dokumenty, które od was otrzymałem okazały się trafione. Mogłem się z nimi w pełni zidentyfikować. W przeciągu dwóch tygodni byłem na kilku rozmowach, z czego otrzymałem 2 propozycje pracy. Jestem bardzo szczęśliwy, że na was trafiłem. Dziękuję.

Inżynier Produktu, Robert, Katowice
 
Jestem zachwycona CV, które od Was otrzymałam. W czwartek wysłałam CV, a w piątek miałam już telefon od pracodawcy. Rewelacja, dziękuję wam za pomoc i wsparcie!

Przedstawiciel Handlowy, Ola, Warszawa
 
 
Więcej opinii naszych klientów znajdziecie TUTAJ >
 
 

Corson.pl - doradztwo w karierze