Czy istnieje idealne CV?

Opublikowany: 2016/11/15
Tagi: , ,

Czy możliwe jest stworzenie idealnego CV?

Niezależnie od tego czy jesteśmy w trakcie rekrutacji czy też nie CV jest naszą nieodłączną rzeczą w karierze zawodowej. Co robić, aby stworzyć CV, które nie odpadnie na samym początku? Oto 10 wskazówek, które pozwolą stworzyć zwycięskie CV.

CV_03_

Długość CV

Przede wszystkim jeżeli chcemy przyciągnąć uwagę do naszego CV i sprawić, że nasz życiorys nie zostanie odrzucony musimy być zwięźli i rzeczowi. Pracodawca nie chce poznać historii naszego życia już na starcie. Szczegóły ze swojego doświadczenia zostawmy na rozmowę kwalifikacyjną. Standardowe CV nie powinno przekraczać 2 stron A4.

Bądźmy elastyczni

Kolejnym istotnym faktem jest modyfikacja naszego CV. Oczywiście wysyłanie życiorysów tzw. hurtem do pracodawców jest niewątpliwie oszczędnością czasu. Jednakże wyprofilowanie dokumentów pod kątem konkretnego pracodawcy przyniesie zdecydowanie lepsze rezultaty.  Zanim prześlemy swój życiorys do pracodawcy, z którym chcielibyśmy się w przyszłości związać, warto zapoznać się dokładnie ze specyfiką firmy i ofertą pracy na dane stanowisko. Te informacje pozwolą nam na zamieszczenie w naszym życiorysie tego, co jest istotne pod kątem stanowiska, na jakie aplikujemy.

Opiszmy zakresy obowiązków

Określenie zakresów obowiązków na poszczególnych stanowiskach jest istotne i niezbędne. Dzięki nim rekruter będzie mieć szansę na poznanie twojej osoby i podjąć decyzję czy zaprosić cię do dalszej rekrutacji. Precyzyjne określenie stanowisk oraz twoich umiejętności z pewnością zwiększy twoje szanse na bezpośrednie spotkanie z pracodawcą. Doprecyzujmy, dlaczego to właśnie my jesteśmy najlepszym kandydatem na to stanowisko i dlaczego to właśnie nas powinien wybrać. Takie informacje powinny się także znaleźć w liście motywacyjnym.

Przerwa w zatrudnieniu

Utrata ciągłości zatrudnienia nie jest zbyt pożądanym zjawiskiem w oczach pracodawcy, ale jeśli już doszło do takiej sytuacji i w naszym CV istnieje już taka przerwa w zatrudnieniu to starajmy się znaleźć pozytywne strony takiej sytuacji. Zastanówmy się, czy w trakcie tego „martwego” okresu zrobiliśmy coś, co mogłoby zostać wykorzystane w nowej pracy. Być może brałeś udział w interesujących szkoleniach lub zrealizowałeś długoterminowy projekt.

Aktualizuj swój profil

Aktualne CV to podstawa. Bez względu na to czy jesteśmy w trakcie rekrutacji czy też nie. Uzupełniajmy wydarzenia z naszego życia zawodowego po to, aby nic nam nie umknęło w przyszłości.

Prawda w CV

CV ma wartość jedynie wtedy, kiedy jest zgodne z faktami i tym co faktycznie wykonywałeś i realizowałeś. Nie spójne CV oraz zawierające dane, które nie miały miejsca mogą być przyczyną odrzucenia twojej osoby w dalszych etapach rekrutacji. Pamiętaj, że życiorys będzie weryfikowany na pierwszym spotkaniu rekrutacyjny. Doświadczony rekruter z pewnością zorientuje się i zauważy manipulacje.

CV_02_

Liczby w CV

Jeżeli mamy możliwość udokumentowania naszych osiągnięć w liczbach i procentach to zróbmy to! Nie bójmy się matematyki i wszelkich korzyści z nią związanych. Warto dodać w CV informacje na temat zrealizowanych projektów, wdrożeniach, czy wzroście wskaźników, do których się przyczyniliśmy.

Wygląd życiorysu

Estetyka i wygląd CV jest ważnym elementem, na podstawie którego pracodawca buduje sobie pierwszą opinię o naszej osobie. Przejrzysty życiorys zdecydowanie daje przewagę kandydatowi i zwiększa jego szanse na runku pracy. Warto poświęcić czas na przygotowanie ciekawej szaty graficznej oraz logiczne i atrakcyjne ułożenie treści.

Tutaj możesz zamówić swoje Idealne CV >

 

Corson.pl - doradztwo w karierze