Jak przekonać pracodawcę, że będziesz cennym nabytkiem?

Opublikowany: 2016/01/07
Tagi: ,

Jeśli jesteście w trakcie chodzenia na rozmowy rekrutacyjne, to polecam Wam kilka prostych zasad, które w większości przynoszą oczekiwany efekt.   

Jak napisać CV

Ron Fry wybitny specjalista w dziedzinie rynku pracy przytacza kilka sprytnych sposobów:

  • Odrób pracę domową. Dowiedz się jak najwięcej o firmie i roli, jaką odgrywa w niej osoba na stanowisku, o które się ubiegasz
  • Wykaż się doświadczeniem i emanuj pewnością siebie. Udzielaj wyrazistych odpowiedzi, opartych na konkretnych przykładach, które mają związek z posadą, o którą się ubiegasz.
  • Trochę pokory. Daj do zrozumienia, że umiesz zwyciężać kiedy nadarza się okazja. Nie warto jednak wyjść na ziejącego ogniem pracoholika, który dąży po trupach do celu.
  • Bądź zdecydowany, ale nie okazuj zapędów dyktatorskich. Kiedy mówisz o twojej filozofii zarządzania ludźmi, daj do zrozumienia, że umiesz rozdzielić zadania i skutecznie kontrolować ich wykonanie.
  • Mów o rozwoju. Powiedz swojemu rozmówcy, jak awansowałeś na dotychczasowych stanowiskach i jak w związku z tym zmieniły się twoje życiowe cele. (Najczęściej zadawane pytania na rozmowie rekrutacyjnej – Czytaj dalej >)
  • Przyznawaj się do błędów. Skup się na tym, czego się dzięki nim nauczyłeś. Pokaż na przykładach, że naprawdę cię zmieniły.
  • Chwal się sukcesami. Zaprezentuj się jako profesjonalista, który ma udane życie osobiste.

Zgadzacie się z Ron’em? Zachęcamy do komentowania >  

 

Popularne:

Poznaj siebie za pomocą analizy SWOT. Czytaj dalej >

Utrata pracy i co dalej >

Indywidualne konsultacje z doradcą ds. kariery >

 

Jeśli chcecie szybko i skutecznie znaleźć nową pracę i potrzebujecie wsparcia w tym zakresie, jesteśmy do waszej dyspozycji.
 
Kliknijcie w poniższy obrazek 🙂
 
 
 
oferta
 
 
 
 
 
 
 

Corson.pl - doradztwo w karierze

Dodaj komentarz