O lęku przed zmianą pracy

Chcesz zmienić pracę, ale się boisz…. Wiesz, czemu tak jest?

To zwykły lęk przed zmianą i tym, co Cię czeka po drugiej stronie.

Może zbyt mało w siebie wierzysz?

Z doświadczenia widzę, że największe obawy w tym zakresie mają osoby pracujące wiele lat w jednej firmie. Wypadły z rynku i obawiają się jakichkolwiek zmian. Niestety, „nie chcą” zmienić pracy nawet kosztem stagnacji zawodowej i niskiego wynagrodzenia. Tracą na tym. Tracą oni sami, ich rodziny i ich pracodawcy. Co zatem zrobić, aby z sukcesem zmienić pracę?

  1. Weź głęboki oddech i uświadom sobie, że po ok. 10-12 latach pracy w jednej firmie przyszedł czas na zmiany.
  2. Uwierz w to, że zasługujesz na lepszą posadę i rozwój zawodowy.
  3. Uwierz w siebie i swoje możliwości – jesteś Panem swojego losu.
  4. Określ, co potrafisz, z jakiego obszaru posiadasz największą wiedzę i na jakich stanowiskach chciałbyś pracować, w jakich firmach.
  5. Przygotuj się do działania: skorzystaj z konsultacji dot. kariery, jeśli nie czujesz się pewnie, przygotuj doskonałe CV, przemyśl odpowiedzi na pytania rekrutera. Tutaj możesz zmówić CV pisane przez zawodowych rekruterów 
  6. Działaj! Nie zatrzymuj się! Dąż do sukcesu, jakim jest pozyskanie lepszej finansowo i merytorycznie posady!

Pamiętaj, zmiana pracy leży w zasięgu twoich możliwości!

„Chciałem jeszcze raz podziękować za rewelacyjne CV. Na 4 aplikacje otrzymałem 3 zaproszenia do procesów rekrutacyjnych. Zgodnie z obietnicą chciałem tylko poinformować, że od czerwca rozpoczynam nową pracę. Jeszcze raz dziękuję”.

Koordynator projektów IT, Piotr, Łódź
Wykonanie testu PPA okazało się dobrym krokiem. Dzięki wiedzy, którą teraz posiadam wiem już, jak pracować nad relacjami z moim zespołem, jakie popełniałem błędy. Wiem już, jak najprawdopodobniej odbierają mnie moi pracownicy i dlaczego zachowują się w określony sposób w stosunku do mnie. To niesamowite, jak świadomość swoich słabych i mocnych punktów pomaga wypracować partnerskie relacje z innymi. Łatwiej mi teraz pracować i zarządzać. Z większą pewnością siebie wykorzystuję swoje atuty, mam większy dystans do siebie i otoczenia. Bardzo dziękuję za profesjonalną obsługę. Będę was na pewno polecał.

Dyrektor Handlowy, Mariusz, Piaseczno

Corson.pl – doradztwo w karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “O lęku przed zmianą pracy”