Jak szukanie pracy ma się do marketingu?

Opublikowany: 2015/12/28
Tagi: , ,

Na temat poszukiwania pracy napisano już chyba wszystko. Wciąż jednak ten obszar można przedstawiać z innej strony, co dla kogoś może okazać bardziej skuteczne i trafne.

 

310382

 

Ostatnio zauważyłam pewną zależność, która może uświadomić niektórym naszym klientom i czytelnikom czym w istocie jest „szukanie pracy”. A więc poszukiwanie pracy można porównać do DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH. Dlaczego? Bo tu i tu musimy trafić do konkretnego odbiorcy.

Marketing „szuka” potencjalnych klientów, a kandydat pracodawców. I tak, MARKETING określa cechy swoich potencjalnych kontrahentów, a KANDYDACI powinni określić w miarę szczegółowo swoich potencjalnych pracodawców. Wymaga to aktywnej i ciężkiej pracy, jednak bez stworzenia takiej bazy ani rusz. Jak szukać pracy, żeby ją znaleźć, czytaj dalej >

Co warto określić, zanim zaczniesz szukać pracy?

  • rodzaj stanowisk, na które chcesz aplikować
  • rodzaj firm, które są dla ciebie interesujące (np. dla marketingowca i handlowca branża jest dość istotna)
  • odległość potencjalnych pracodawców od twojego miejsca zamieszkania
  • zasięg firmy: ogólnopolski czy międzynarodowy
  • dbałość i troska o rozwój pracowników – takie informacje można znaleźć w internecie
  • możliwe wynagrodzenie do osiągnięcia u danego pracodawcy

  Popularne:

8 rad, jak nie zwariować w czasie szukania pracy >

CV i list motywacyjny na zamówienie >

Pisanie CV przy niewielkim doświadczeniu >  

 

TUTAJ możecie zamówić Profesjonalne CV oraz konsultacje dot. kariery. 

 

„Firmę Corson.pl oceniam jako godnego partnera i polecam ja wszystkim tym, którzy pragną zmienić pracę oraz potrzebują konkretnej pomocy w tym zakresie. Ja skorzystałam z ich usług dwukrotnie: pierwszy raz w przypadku opracowania profesjonalnego CV i listu motywacyjnego, drugi raz z usługi wysyłki CV. Ze względu na moja osobistą sytuację nie byłam w stanie sama rozesłać aplikacji do agencji. Konsultanci z Corson.pl zrobili to za mnie. Dziękuję”.

Specjalista ds. kredytów hipotecznych, Agata, Warszawa

 
„Bardzo dziękuję za profesjonalną obsługę, a przede wszystkim skuteczne CV i list motywacyjny. W ciągu zaledwie 2 tygodniu na 9 wysłanych aplikacji otrzymałam aż 7 telefonów. Dokumenty zostały bardzo pozytywnie odebrane przez pracodawców i chwalone za uporządkowaną treść oraz element lekki graficzny. W przyszłości z pewnością do was wrócę. ”

Samodzielna Księgowa, Kamila, Poznań
 

Corson.pl - doradztwo w karierze

Dodaj komentarz