Boję się zmienić pracę…

Opublikowany: 2015/12/21
Tagi: , ,

Chcesz zmienić pracę, ale się boisz…. Wiesz czemu tak jest? Bo obawiamy się zmiany, nie wiemy co nas czeka po drugiej stronie.

Może zbyt mało w siebie wierzymy?

Young green plant growing from soil

Z doświadczenia widzę, że największe obawy w tym zakresie mają osoby pracujące wiele lat w jednej firmie. Wypadły z rynku i obawiają się jakichkolwiek zmian. Niestety „nie chcą” zmienić pracy nawet kosztem stagnacji zawodowej i niskiego wynagrodzenia. Tracą na tym. Tracą oni sami, ich rodziny i pracodawcy. Co zatem zrobić, aby z sukcesem zmienić pracę?

  1. Weź głęboki oddech i uświadom sobie, że po ok. 10-12 latach pracy w jednej firmie przyszedł czas na zmiany.
  2. Uwierz w to, że zasługujesz na lepszą posadę i rozwój zawodowy.
  3. Uwierz w siebie i swoje możliwości – jesteś Panem swojego losu.
  4. Określ, co potrafisz, z jakiego obszaru posiadasz największą wiedzę i na jakich stanowiskach chciałbyś pracować, w jakich firmach.
  5. Przygotuj się do działania: skorzystaj z konsultacji dot. kariery, jeśli nie czujesz się pewnie, przygotuj doskonałe CV, przemyśl odpowiedzi na pytania rekrutera. Tutaj możesz zmówić CV pisane przez zawodowych rekruterów >
  6. Działaj!!! Nie zatrzymuj się!!! Dąż do sukcesu, jakim jest pozyskanie lepszej finansowo i merytorycznie posady!

Pamiętaj, zmiana pracy leży w zasięgu twoich możliwości!  

Popularne:

Specjalizacja przekleństwo czy atut >

CV i list motywacyjny za indywidualne zamówienie >

Stagnacja zawodowa po czym ją rozpoznać >    

Profesjonalne CV

Chciałem jeszcze raz podziękować za rewelacyjne CV 🙂 Na 4 aplikacje otrzymałem 3 zaproszenia do procesów rekrutacyjnych. Zgodnie z obietnicą chciałem tylko poinformować że od czerwca rozpoczynam nową pracę 🙂  Jeszcze raz dziękuję.

Koordynator projektów IT, Piotr, Łódź
 
 
Wykonanie testu PPA okazało się dobrym krokiem. Dzięki wiedzy, którą teraz posiadam wiem już, jak pracować nad relacjami z moim zespołem, jakie popełniałem błędy. Wiem już, jak najprawdopodobniej odbierają mnie moi pracownicy i dlaczego zachowują się w określony sposób w stosunku do mnie. To niesamowite, jak świadomość swoich słabych i mocnych punktów pomaga wypracować partnerskie relacje nawet z innymi. Łatwiej mi teraz pracować i zarządzać. Z większą pewnością siebie wykorzystuję swoje atuty, mam większy dystans do siebie i otoczenia. Bardzo dziekuję za profesjonalną obsługę. Będę was na pewno polecał..

Dyrektor Handlowy, Mariusz, Piaseczno
 
 
 
 
 

Corson.pl - doradztwo w karierze

3 komentarze do "Boję się zmienić pracę…"

  • Tak, boję sie zmiany, bo nie wiem czy nowy pracodawca nie zwolni mnie po okresie próbnym, a mam kredyt, czy bedzie mi regularnie wypąłcał wynagrodzenie, czy atmosfera będzie sprzyjająca…teraz wiem na czym stoje…

  • Mam ponad 10 lat stażu w jednej firmie, praca pewna stabilna..ale jak patrze co się dzieje na rynku pracy to strach mnie zżera…mówicie zeby zmienić ta prace po 12 latach, ale jak jak jest taka konkurencja? a takich dobrych znajomości nie mam..jestem skazany na prace tu gdzie jestem…chociaż pensa nie zmieniła i się od 3 lat 🙁

Dodaj komentarz