Analiza Profilu Osobowego Twoim kierunkowskazem na drodze do sukcesu zawodowego!

Wyobraź sobie, że bierzesz udział w teleturnieju, w którym główną nagrodą jest sukces zawodowy. Jesteś o krok od wygranej, wystarczy, że odpowiesz na poniższe pytania. Warunek jest jeden- odpowiedzi muszą być szczere i jak najbardziej obiektywne.

  1. Jakie są Twoje mocne strony i potencjalne ograniczenia?
  2. Jakie czynniki podwyższają Twoją motywację do pracy?
  3. Jaki styl komunikowania jest dla Ciebie charakterystyczny?
  4. Jaki styl zachowania obierasz pracując pod presją?

Jesteś zwycięzcą? Gratulujemy! Świetnie opanowałeś sztukę samoświadomości! Zapewne posiadasz wymarzone stanowisko, wysoką pensję, prestiż oraz satysfakcję z wykonywanej pracy.

Jeżeli jednak wygrana przeszła Ci koło nosa, a Ty należysz raczej do grupy osób niezadowolonych, które chodzą do pracy bo muszą, nie martw się jeszcze nic straconego!

Poznaj siebie

Sukces zawodowy nie jest wynikiem szczęścia czy przypadku, jak sądzi wiele osób. Stoi za nim bardzo dobra znajomość samego siebie oraz ciężka praca.

Zdawanie sobie sprawy ze swoich możliwości, potrzeb, cech osobowościowych i ograniczeń  sprzyja podejmowaniu efektywnych działań, a zarazem pozwala osiągnąć satysfakcję.

Prawda jest taka, że bez poznania swojej wewnętrznej natury nie stworzymy własnej ścieżki kariery zawodowej uwieńczonej sukcesem.

Analiza Profilu Osobowego

Samodzielne opanowanie sztuki samoświadomości jest procesem trudnym i czasochłonnym. Bardzo pomocna jest w tym miejscu osoba doradcy oraz wykonanie rzetelnych testów kompetencyjnych.

Niezwykle miarodajnych informacji dostarcza Analiza Profilu Osobowego Thomas PPA, która z sukcesem od wielu lat stosowana jest na całym świecie. Analiza Thomas PPA oparta jest na samoocenie, a samo wypełnienie testu zajmuje mniej niż 8 minut.

Na podstawie uzyskanego raportu uzyskasz nie tylko odpowiedzi na postawione na wstępie pytania, ale dowiesz się także:

  • jaki rodzaj pracy jest dla Ciebie najbardziej optymalny,
  • jak obecne miejsce pracy wpływa na Twoje zachowanie,
  • jakie są Twoje predyspozycje zawodowe,
  • jakie są Twoje kluczowe obawy.

A może doradztwo zawodowe?

Uzbrojony w tę wiedzę łatwiej wyznaczysz cele do których chcesz dążyć, będziesz mógł stwierdzić czego Ci brakuje do ich osiągnięcia oraz jak zniwelować owe braki. Jeżeli chcesz kompleksowo i profesjonalnie zarządzać swoją karierą, warto połączyć wykonanie testu kompetencyjnego z doradztwem zawodowym. 

Doświadczeni doradcy zawodowi dokonają między innymi analizy przebiegu Twojej dotychczasowej ścieżki zawodowej oraz przygotują dla Ciebie kilka alternatywnych planów rozwoju, uwzględniających aktualne tendencje panujące na rynku pracy.

Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób chcących zmienić pracę lub planujących przekwalifikowanie się

Jeśli czujesz, że obecnie zajmowana posada nie spełnia Twoich oczekiwań, a Ty najzwyczajniej w świecie nie lubisz swojej pracy, to czas podjąć zdecydowane kroki!

 

Corson.pl – Doradztwo w Karierze


Bądź pierwszy, który skomentuje “Analiza Profilu Osobowego Twoim kierunkowskazem na drodze do sukcesu zawodowego!”