CV napisane językiem kompetencji …

     

Opublikowany: 2016/01/05
Tagi: , ,

CV tzw. kompetencyjne to nowy trend, który na dobre zadomowił się w Polsce. W krajach zachodnich życiorys napisany językiem kompetencji stał się normą oraz wyjściem naprzeciw oczekiwaniom pracodawców.

Jak twierdzi John Middleton – popularny doradca ds. rozwoju zawodowego w Wielkiej Brytanii , ponad 70% organizacji w Wielkiej Brytanii ma systemy oceniania kompetencji zawodowych. Czasami dotyczą one jedynie kluczowych stanowisk, często jednak obejmują wszystkie stanowiska w firmie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe CV kompetencyjne, zrealizowane przez naszych doradców.

 

CV_03_

 

CV kompetencyjne może być doskonałym wstępem i zachętą do kontaktu z kandydatem. Warto zadbać nie tylko o jego przejrzystość, ale przede wszystkim zawartość odpowiednich słów kluczowych, które podniosą wartość dokumentu, a tym samym przybliżą do spotkania z rekruterem. Dowiedz się o kreatywnym CV czy warto je napisać…czytaj więcej >

Co zrobić przed przygotowaniem życiorysu opartego na kompetencjach?

 • Na ile to możliwe poznaj organizację – jej styl pracy, zarządzania, na co kładzie nacisk, atmosferę.
 • Dowiedz się jakiego typu osobowości szuka pracodawca, który cię interesuje – są firmy, które na każdym poziomie chcą mieć energicznych, kreatywnych, otwartych ludzi. Są jednak pracodawcy, którzy zadowolą się dobrą i gruntowną wiedzą w jakimś zakresie i na osobowość nie zwracają aż takiej uwagi.
 • Szczerze i obiektywnie przeanalizuj swoje kompetencje miękkie i twarde. Wybierz z nich najważniejsze z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy i zawrzyj je odpowiednio w CV.

TUTAJ możesz zamówić swoje CV, skrojone indywidualnie pod Twoją osobę, czytaj więcej>>

Dla ułatwienia przytoczę jedną z definicji kompetencji. Kompetencje to umiejętności lub typowe dla danej osoby działania dzięki, którym potrafi ona radzić sobie w różnych sytuacjach, w pracy i poza nią. Można powiedzieć, że są to umiejętności lub zachowania, które pozwalają nam realizować zadania na określonym poziomie. Przykładowe kompetencje, które mogą być zawarte w CV:

 • elastyczność myślenia
 • empatia
 • orientacja na działanie
 • pewność siebie
 • przywództwo
 • wytrwałość
 • myślenie strategiczne

Pamiętaj, że wybierając odpowiednie kompetencje czy umiejętności powinny one znajdować odzwierciedlenie w rzeczywistej pracy, którą wykonujesz. Pracodawcy będą prosili Ciebie o podanie przykładów, na potwierdzenie danej kompetencji. Bądź przygotowany!

 

cv_rekrutacje

 

„Firmę Corson.pl oceniam jako godnego partnera i polecam ja wszystkim tym, którzy pragną zmienić pracę oraz potrzebują konkretnej pomocy w tym zakresie. Ja skorzystałam z ich usług dwukrotnie: pierwszy raz w przypadku opracowania profesjonalnego CV i listu motywacyjnego, drugi raz z usługi wysyłki CV. Ze względu na moja osobistą sytuację nie byłam w stanie sama rozesłać aplikacji do agencji. Konsultanci z Corson.pl zrobili to za mnie. Dziękuję”.


Specjalista ds. kredytów hipotecznych, Agata, Warszawa
 
 
Pracy szukałam długo. Wiedziałam, że znam się na tym czym się zajmuję na co dzień. Ale jak się szybko okazało rynek pracy filtruje kandydatów i do spotkań dopuszczani są kandydaci albo ze znanych firm, albo ci którzy podeszli do przygotowania dokumentów wystarczająco co poważnie. Dziękuję wam za wsparcie oraz bardzo dobrze przeredagowane CV i list motywacyjny. Dzięki nim mój udział w rekrutacjach nabrał tempa. Pozdrawiam.

Obsługa klienta, Agnieszka, Kraków

Więcej opinii naszych klientów TUTAJ >

 

Profesjonalne CV

 

Nie masz Profesjonalnego CV?

Zamów je u nas!

 

Corson.pl - doradztwo w karierze

5 komentarzy do "CV napisane językiem kompetencji …"

 • Oczywiście, zawsze wszelkie uwagi klienta są mile widziane. Jeśli są dobre, to uwzględniamy je w dokumencie, jeśli mamy do nich jakieś wątpliwości to informujemy o tym klienta i ostatecznie ustalamy wspólną wersje…

 • A jak przygotujecie CV to można poprosić o jakies poprawki, czy tylko jedna wersję się otrzyma?

 • Ja ostatnio wysyłałem cv i dzowniła do mnie rekruterka, która wyciągała kompletnie niepoprawne wnioski z mojego doświadczenia..Wnioskuje, że rekruterzy słabo czytają cviki, taka rekrutaja jest męcząca bo nie chce mi się za każdym razem udowadniać ze nie jestem księgowym tylko kontrolerem..masakra

 • Koniec końców jak szukasz pracy to trzeba sie dostoswać do wymagań, ale też liczyć na łut szczęścia.

 • Watpliwości nasuwają się takie, ze pracodawcy nie czytają dokłądnie CV i można wpisać cuda, a oni to leją…smutne ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *